Вести

Џонсон отпуштен од интензивна нега

Премиерот на Велика Британија Борис Џонсон повеќе не е на интензивна нега и неговата состојба е подобра, соопштија од Даунинг стрит. Џонсон е заразен со коронавирусот.

– Тој е пренесен од интензивна нега вечерва и ќе продолжи да се следи неговата состојба, рече портпаролот на „Даунинг стрит“.

Да потсетиме, Џонсон во понеделникот беше префрлен на интензивна нега во болницата „Свети Томас“ во Лондон и беше примен во таа болница во неделата, 10 дена откако му е потврден коронавирус.

Поврзани вести

Повторно се воведуваат рестриктивни мерки: Европска земја ги затвора ноќните клубови и кафулиња

Азербејџанската страна наведе кој е условот за примирје на Кавказот

Влатко Зорба

Дипломатска војна: Американците влегоа во кинескиот конзулат во Хјустон (видео)

Ковид 19 шири паника низ Азија: Училиштата во Хонг Конг затворени до 16 март, град во Виетнам ставен во карантин

Никола Поповски

Израел и Судан ги нормализираа односите

Никола Поповски

Скокна од прозорец со радијатор за кој бил заврзан и избега од полиција (ВИДЕО)