Вести

Егзодус од Париз во пресрет на новиот карантин (ВИДЕО)

Граѓаните на Париз масовно се обидуваат да го напуштат градот пред да стапат на сила новите ограничувања во борбата против пандемијата.

Колоните на возила кои го напуштаат Париз се многу пати поголеми од вообичаеното.

Полицискиот час во Париз започна во 21 часот, а на полноќ започнува едномесечна блокада, при што на граѓаните ќе им биде дозволено да го напуштат домот само заради неопходна работа или од медицински причини.

Во Франција починаа 235 лица во изминатите 24 часа, а потврдени се нови 47.637 случаи на коронавирус, што е зголемување во споредба со претходниот ден кога имаше 36.437.

Поврзани вести

Србија се подготвува за коронавирусот, да не се патува во Кина беспотребно

Никола Поповски

10 факти кои докажуваат дека Швеѓаните не се од оваа планета

Влатко Зорба

Светските брендови прават редизајн на логоата поради коронавирусот (фото)

Најмалку 50 претставници од главниот Центар за пребројување на гласови во Шри Ланка завршија во болница заради труење со храна

Њујоршки лекар ги предупредува сите мажи кои го имаат слична градба на тело: Чувајте се повеќе од кога било, изложени сте на најголем ризик (видео)

Антивирусна кеса „убива“ 99% од Ковид-19

Влатко Зорба