Вести

Како богаташите се штитат од корона вирусот во светот?

Иако со пари не може да се купи имунитет, сепак парите помагаат да се зајакне. Иако пред болестите сите сме исти, без оглед на тоа колку пари имаме на сметка, сепак богатите можат да си дозволат некои работи за коишто веруваат дека може да ги заштити од корона вирусот.

Па така, магазинот Forbes направи листа на работи што ги прават оние со подлабок џеб за да се заштитат од вирусот што го зафати скоро целиот свет.

Целиот материјал на следниот линк!

Поврзани вести

Кинезите не издржаа: Ги преполниле туристичките места, епидемиолозите се загрижени (видео)

Хорор во Лас Вегас: Полицаец застрелан во глава (видео)

Светските економии преземаат мерки за заштита од негативни последици предизвикани од Ковид-19

Во Италија починаа 145 лица во последните 24 часа – најмалку од 9 март

Иванка Трамп и Џаред Кушнер ги отпишаа своите деца од приватно училиште во Вашингтон

Влатко Зорба

Франција испраќа дополнителни сили во регионот Сахел

Никола Поповски