Вести

Опаѓа бројот на новозаразени во Италија: 681 лица починаа за 24 часа, 4.805 нови случаи

Бројот на новозаразени во Италија продолжува да опаѓа и денес се регистрирани 4.805 нови случаи на заразени со коронавирус, додека 681 лица починаа во последниве 24 часа како резултат на оваа болест.

Според најновите податоци, починати се вкупно 15.362 лица, а регистрирани се вкупно 124.632 заразени, пренесува АП.

Италијанските власти ги повикуваат граѓаните строго да се придржуваат кон мерките воведени за спречување на епидемијата.

Поврзани вести

СЗО ја стави на прелиминарниот список: Руска вакцина против КОВИД-19?

Трагична судбина на докторка: Била на првата линија, заболела од коронавирус, после една недела извршила самоубиство

„Foreign Policy“: Коронавирусот е најголемиот разузнавачки неуспех на САД уште од Перл Харбор

Никола Поповски

Во Словенија 15 нови случаи и уште еден починат од коронавирус

Влатко Зорба

Русија бара алтернатива за американскиот долар

Влатко Зорба

Расте неврабеноста во Шпанија: Пад на БДП за рекордни 9,2 проценти