Вести

Помладиот брат на Трамп хоспитализиран во Њујорк

Помладиот брат на американскиот претседател Доналд Трамп, Роберт, е хоспитализиран во Њујорк, објави Белата куќа без дополнителни информации.

Портпаролот на Белата куќа, Џад Дир потврди дека помладиот брат на Трамп е во болницата.

Претседателот се очекува да го посети неговиот брат подоцна во текот на денот, додаде портпаролот.

Не е познато каква е болеста

Каналот „АБЦ Њуз“ изјави дека Роберт Трамп е „многу болен“, повикувајќи се на неименувани извори.

Поврзани вести

Макрон: Носењето маски не е задолжително, враќањето во училишните клупи ќе биде доброволно

Протесна нота од Јужна Кореја до Јапонија поради коронавирусот

СЗО: Во следните денови ќе достигнеме бројка од еден милион потврдени случаи на зараза од Ковид-19

Американскиот амбасадор во Турција повикан на разговор заради усвоената резолуција за Ерменците

До крајот на јуни, заради пандемијата од коронавирусот се откажани повеќе од два милиона летови

Топлотни бранови во Британија и Франција, илјадници на плажите

Влатко Зорба