Вести

Прв починат од корона во Словенија по скоро два месеци

По повеќе од месец и пол, во Словенија е забележана првата смрт на лице заразено со вирусот САРС-КоВ-2.

Вкупно 112 пациенти починале во Словенија.

Шест од 480 тестираните во последните 24 часа се позитивни за вирусот во Словенија, пренесува агенцијата СТА.

Хоспитализирани се 18 пациенти, еден помалку од вчера, но нема пациенти на интензивна нега.

Инфицирани се вкупно 1.946 лица, а тестирани се 120.536.

Поврзани вести

Американски полицајци: Не е фер да ги ставате сите во ист кош

Влатко Зорба

Портпаролот на Путин: Овој вирус е крволочен, не смее да се чека

Германски виролог дал прецизна мерка за заштита: „Нема да има втор бран на коронавирусот“

Торнадо го погоди Нешвил, најмалку 22 жртви (видео)

Се уште не е достигнат пикот на пандемијата во Русија: Путин e загрижен дека состојбата не се подобрува

Градоначалникот на Лондон: Терористите сакаат да не разделат и уништат, но нема да дозволиме (фото)

Никола Поповски