Вести

Путин: Првата вакцина против коронавирусот регистрирана во Русија

Рускиот претседател Владимир Путин објави дека првата вакцина против коронавирусот е регистрирана во Русија.

„Колку што знам, утрово за прв пат во светот е регистрирана вакцина против коронавирусот“, рече Путин на средбата со членовите на владата.

Претседателот истакна дека знае дека вакцината делува доста ефикасно, се формира стабилен имунитет и ги поминала сите потребни проверки.

Поврзани вести

Досега 500 пациенти оздравени од Ковид-19

Влатко Зорба

Рекорден скок во бројот на позитивни случаи во Русија: Повеќе од 10,000 новозаразени

Масачусетс е првата американска држава која трајно ги забрани ароматизираните течности за електронски цигари

Трамп ќе прифати одлука да ги врати децата на училиште во есен

Казна од 500 евра за фрлање маска и ракавици на улица

Ова се најголемите американски донатори: Донирани преку 14,7 милијарди долари

Никола Поповски