Вести

Путин: Во Русија има значително помалку смртни случаи отколку во други земји

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека бројот на смртни случаи кај лицата со Ковид-19 во Русија е многу пати помал отколку во другите земји, јави ТАСС.

„Бројот на смртни случаи во Русија на примерок од 100.000 пациенти со коронавирус е помал отколку во другите земји, вклучително и земји од ЕУ со поразвиени здравствени системи“, рече рускиот претседател.

Тој посочи дека бројот на новозаразени се стабилизира и не расте, а бројот на пациенти кои закрепнале расте од ден на ден.

Поврзани вести

САД: Полицаец вперил пиштол кон група тинејџери, обични минувачи кренале паника (видео)

„Италијанскиот модел“ на борбата против коронавирусот стана светски пример

Влатко Зорба

Прва фотографија од убиецот: Ги предупредува Американците за сатанистите, па изврши масакр во Германија (фото)

Никола Поповски

Буџетскиот дефицит на Словенија е скоро две милијарди евра

Влатко Зорба

Спасени повеќе од 60 мигранти во Ла Манш

Никола Поповски

Тројца уредници и над 50 новинари поднесоа оставки во унгарски Индекс поради смена на главниот уредник

Влатко Зорба