Вести

Раст на бројот на починати во Велика Британија

Бројот на смртни случаи од коронавирус во Велика Британија се зголеми за 363 во последните 24 часа.

Од почетокот на пандемијата починале вкупно 35.704 лица во земјата, соопшти денеска британскиот министер за култура Оливер Дауден, пренесува Ројтерс.

Поврзани вести

Состојба со Ковид-19 во светот до 20 часот

Никола Поповски

Како немирите во САД го кренаа разнишаниот рејтинг на Трамп?

Речиси 20,000 новозаразени за еден ден во Индија

Влатко Зорба

Се стабилизира состојбата во Италија: Опаѓа бројот на новозаразени

Трамп кажа, па сфати дека згреши: Тоа се најдобрите научници, тие создадоа вакцина против ХИВ (ВИДЕО)

Влатко Зорба

Врховниот совет за национална безбедност на Иран: Убиството на Сулејмани е најголемата американска стратешка грешка