Вести

Речиси 300 луѓе се заразени со корона во фабрика што прави сендвичи

Скоро 300 вработени во англиска фабрика што изработува сендвичи се позитивни за коронавирусот, пренесува Скај њуз.

Фабриката „Гринкор“ во Нортемптон, во која работат околу 2.100 луѓе, објави дека дел од нејзиниот персонал сега е во изолација.

„Гринкор“ изјави дека 79 работници биле позитивни пред компанијата да одлучи да воведе приватна програма за тестирање.

Поврзани вести

Амбасадор на Малта поднел оставка откако Меркел ја споредил со Хитлер (фото)

Поради нов метод на броење, двојно повеќе мртви од коронавирус во април во Русија

Влатко Зорба

Каталонски сепаратисти осудени на затворска казна во Шпанија

Влатко Зорба

Си: Напорите на Кина во контрола на коронавирусот се во пресудна фаза и властите мора да го спречат ширењето

Жителите на Виљар де Корнеха слават Нова година на пладне затоа што не сакаат да бидат будни до полноќ

Влатко Зорба

Хонг Конг со електронски нараквици ги контролира луѓето во самоизолација