Вести

Рекорден број на починати од КОВИД-19 во Русија за 24 часа

Во Русија од коронавирусот починале 153 лица во последните 24 часа, што е најголем број на дневна основа од почетокот на епидемијата.

Во земјата починале вкупно 3.541 лица, објави денеска рускиот кризен штаб.

Регистрирани се 8.599 нови случаи на инфекција со вирусот, а 344 од почетокот на епидемијата.

Закрепнале 5.363 лица, или вкупно 113.299.

Федералната медицинско-биолошка агенција објави дека 29 соработници се заразени во Центарот за подготовка на космонаутите.

Поврзани вести

Американското цивилно воздухопловство пресмета: Боинг 737 може да падне 15 пати и да загинат околу 3.500 лица

Хакери објавиле податоци од 1.000 белоруски полицајци: „Веќе нема да можат да не апсат и тепаат анонимно“

Никола Поповски

Дали и кога можеме да го очекуваме вториот бран на Ковид-19: Зошто научниците се загрижени?

Никола Поповски

Лас Вегас е град на духови: Километарски колони на гладни чекаат пакети со храна (ВИДЕО)

Рускиот премиер позитивен на коронавирусот (ВИДЕО)

Нови апсења поради нападот во Ница

Влатко Зорба