Вести

Русија: Најмалку новозаразени од 1 мај

Во Русија во последните 24 часа се регистрирани уште 9.200 случаи на коронавирус, што е најмал број на заразени лица на дневна основа од 1 мај.

Вкупниот број заразени сега е 272.043, пренесува ТАСС.

Од коронавирусот починале уште 119 лица, така што вкупниот број на смртни случаи е 2.537.

Поврзани вести

БРУТАЛНОСТА НА АМЕРИКАНСКАТА ПОЛИЦИЈА: Турнаа 75 годишен човек, крв му потече од уво, кордонот си продолжи (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Влатко Зорба

Од коронавирусот досега починаа 56 лица во Кина

Влатко Зорба

Џорџ Флојд ќе биде погребан денеска во Хјустон

Кина: САД да престанат да создаваат и шират паника бидејќи тоа дава многу лош пример

Секој трет Германец верува дека властите ја преувеличуваат корона кризата

Влатко Зорба

Каде згрешија: Највисоката стапка на смртност од последиците од коронавирусот е во оваа европска земја