Вести

Во Франција 11.123 новозаразени со коронавирус

Франција денес регистрираше 11.123 нови случаи на заразени со коронавирус.

Според Министерството за здравство, вкупниот број на случаи сега е 538.569.

Во последните 24 часа починаа 27 лица, со што бројот на жртвите од Ковид-19 во оваа европска земја достигна 31,727.

Поврзани вести

Вучиќ со реакција за обвинувањата дека се крие вистинскиот број на заразени и починати од коронавирусот во Србија

Влатко Зорба

Трамп: Не се тестирав на коронавирус, се чувствувам добро

Лукашенко: Западот сака да ја дестабилизира Белорусија, слично како што се обиде во Сирија и Венецуела

Никола Поповски

Русија: Зошто стапката на смртност од коронавирусот е мала?

Путин: Азербејџан не е странска земја за нас Русите

Никола Поповски

Овој човек има причини за радост: Позитивен на се, само на коронавирус не (ФОТО)

Александар Петровски