Вести

Во Лондон почина 13-годишно момче од коронавирус

13-годишно момче, кое било позитивно на коронавирусот, почина во Лондон, соопшти денеска „Кингс Колеџ“ болницата.

„Дејли мејл“ наведува дека Исмаил Мохамед Абдулвахаб од Лондон починал во понеделникот во таа болница и дека засега е непознато дали имал други здравствени проблеми.

„За жал, едно 13-годишно момче, позитивно на КОВИД-19, почина, а нашите мисли се со неговото семејство во ова време, на кое испраќаме сочувство“, се вели во соопштението на болницата.

Поврзани вести

Трамп злоупотребил финансиски средства од хуманитарна фондација, мора да плати два милиони долари

Дали Кина премолчи за некои информации за коронавирусот и каде згрешивме ние? (видео)

Ново откритие на кинеските научници за коронавирусот: Дистанцата од 2 метри не е доволна (ВИДЕО)

Бројот на смртни случаи во Италија надмина 30.000: Благ пад во бројот на новозаразени

Водечкиот епидемиолог ги открива деталите на успешната кинеска стратегија против Ковид-19 (ВИДЕО)

Александар Петровски

Уште 6,6 милиони Американци бараат надомест за невработеност