Вести

Земјотрес од 5,7 степени по Рихтер ја погоди Турција

Три лица се повредени во земјотрес со јачина од 5,7 степени што го погоди денес источниот дел на Турција.

Турскиот министер за внатрешни работи Сулејман Сојлу изјави дека тие луѓе биле повредени кога се срушилa воената кула за набудување.

Сојлу напиша на Твитер дека едниот од чуварите останал заробен под урнатините, додека другите двајца се полесно повредени.

Службата за управување со вонредни состојби и катастрофи објави дека епицентарот на земјотресот бил во областа Карлиов.

Поврзани вести

САД: Војската направи тест кој го открива вирусот пред човекот да стане заразен

Болницата за коронавирус изградена во рекордно брзо време (видео)

Никола Поповски

Застреланиот Афроамериканец дошол при свест: Зошто пукаа во мене толку многу пати?

Никола Поповски

Бела куќа: Администрацијата на Трамп нема да соработува со истрагата

Влатко Зорба

Стапија на сила американските санкции против Северен тек 2

Влатко Зорба

Главната уредничка на „РТ“: Која е разликата во пристапите кон коронавирусот на САД и Русија?