Вести СВЕТ

Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи

Во Италија, во изминативе 24 часа починале 662 лица како резултат на инфекција со коронавирус, со што бројот на починати се зголемил на 8.165.

Исто така, во изминатите 24 часа е потврдено дека се излечиле 999 лица и нивниот вкупен број сега изнесува 10.361.

Вкупниот број заразени од почетокот на пандемијата е 62.013, со 6135 нови случаи во изминатото деноноќие.

Поврзани вести

Бела куќа: Доколку Северна Кореја тестира било какви ракети, Вашингтон има „многу алатки во својата кутија“ за да одговори на ваквото тестирање

Maja_Serafimova

Милановиќ: Одиме во втор круг а не во војна, војните се завршени

Демократите треба да изнесат две формални обвиненија против Трамп и да повикаат на гласање за импичмент

Тедрос: Земјите да ја удвојат борбата против новиот коронавирус

Жена убиена од нејзиното куче во Швајцарија

Никола Поповски

СЗО: Употребата на непроверени лекови против Ковид- 19 е опасно