Регион СВЕТ

Во последните 24 часа, од коронавирусот во Србија починале 11 лица, а 266 се заразиле

Во последните 24 часа, од коронавирусот во Србија починале уште 11 лица, а 266 се заразиле.

Тестирани се 7.529 лица, а на респираторите има 120 пациенти.

Од почетокот на епидемијата починаа вкупно 352 лица.

Денес, Кризниот штаб одлучи да не воведе полициски час во Белград.

Од друга страна, во главниот град е воведена забрана за јавни собири за повеќе од десет лица.

„Првата мерка за Белград е целосна забрана за организирање на јавни организирани собири за повеќе од десет лица на отворено и затворено. Сите продавници и трговски центри ќе бидат затворени од 21 часот до 6 часот наутро. “, рече премиерката Ана Брнабиќ.

Поврзани вести

Кинезите открија два вида на коронавируси, објавија колку точно трае инкубацијата

Аргентинец со возило влета во Амбасадата на Кина во Буенос Аирес

Александар Петровски

Мицотакис: По десетгодишна криза и интровертност повторно сме присутни на меѓународната сцена со улогата што ја заслужуваме

user4

Нови докази во постапката за импичмент на Трамп

Во последните 24 часа во Италија од коронавирусот умреле нови 651 лице

Србите на „корона шопинг“ потрошиле 8,5 милиони евра за три недели

Влатко Зорба