Вести СВЕТ

Во САД вчера беа регистрирани рекордни 1.453 смртни случаи од последици од Ковид-19

Во САД вчера беа регистрирани 1.453 смртни случаи од последици од Ковид-19, што е најголема бројка на починати во еден ден од 27 мај годинава.

Во САД од почетокот на пандемијата со новиот коронавирус починаа 153.882 лица.

Бројот на новозаразени за изминатото деноноќие изнесува 66.986 додека вкупниот број на регистрирани пациенти е 4,58 милиони луѓе.

Поврзани вести

Епидемиолог откри кога ке дојде до пад на заболените од Ковид-19

Турските хакери „Анка Неферлер “ ја презедоа одговорноста за нападите на неколку грчки владини сајтови

Бројот на смртни случаи во Холандија е значително поголем од официјалните податоци

Влатко Зорба

Во Иран уште две лица починаа од новиот коронавирус, бројот на жртвите се искачи на 14

Руска пратеничка има сознание за корона, бара итна акција на цела планета

Поранешен американски маринец осуден на 16 години затвор за шпионажа во Русија