Регион СВЕТ

Во Србија 416 новозаразени, 2 лица починале

Во последните 24 часа во Србија се потврдени 416 нови случаи на коронавирус, што е помалку од претходниот ден. Две лица починале, со што вкупниот број на жртви достигнал 783, соопштило српското министерство за здравство.

Тестирани се 6.715 лица, односно од почетокот на пандемијата вкупно 1.263.246 лица кои ги исполниле критериумите за тестирање.

Во моментов во Србија има 24 лица, кои се приклучени на апарати за дишење.

Од почетокот на пандемијата во Србија, вкупно 37.536 лица се заразиле со коронавирус.

Поврзани вести

Трамп: САД соработуваат со Кина во врска со коронавирусот

Иранци, Канаѓани, Украинци, Швеѓани, Германци загинаа во авионската несреќа во Иран

Вулин за Рама: Ми се гади од човек што прави „Голема Албанија“, а зборува за мир

Влатко Зорба

Марк Еспер во ненајавена посета на Ирак на средба со ирачкиот премиер

Maja_Serafimova

Корона келнер хит во Хрватска (ВИДЕО)

Во експлозија ранет командант на иранската гарда