Регион СВЕТ

Во Србија уште еден заразен со новиот коронавирус, вкупниот број е 19 лица

Во Србија е потврден уште еден случај на инфекција со новиот коронавирус, со што вкупниот број заразени е 19, соопшти утринава Министерството за здравство. До денеска, во 8 часот, вкупно 160 лица се тестирани.

Од последниот извештај, во 20 часот синоќа до 8 часот утрово, биле тестирани примероци од девет лица, од кои едниот бил позитивен и осум негативни за новиот коронавирус.

Поврзани вести

Пробниот најдолг непрекинат лет од Њујорк до Сиднеј заврши успешно

Maja_Serafimova

Демант од Хаг: Ратко Младиќ не е починат

Никола Поповски

Експерти: Допирањето банкноти не претставува посебен ризик од инфекција со новиот коронавирус

Трамп беше во ненадејна посета на Авганистан за да биде со американските трупи на Денот на благодарноста

Влатко Зорба

Аја Софија повторно станува џамија

Италијанските власти во Бриндизи запленија 334 килограми дрога

Maja_Serafimova