Вести СВЕТ

За дел од секунда куќната помошничка му го спаси животот на детето (ВИДЕО)

Светот се уште е во шок по ужасната експлозија што го срамни половина од Бејрут.

Две моќни експлозии во пристаништето ја потресоа либанската престолнина.

Меѓу бројните снимки што се појавија на Интернет и го покажуваат моментот на експлозијата, се издвојува оној на кој куќна помошничка спасува девојче во моментот на ужасната детонација.
Детето играше покрај прозорецот во моментот кога детонацијата уништи сè пред себе!

Брзата реакција на куќната помошничка која во тој момент чистела, девојчето е спасено. Видеото заврши на социјалните мрежи и многу брзо стана вирално, а сите ја нарекоа херој жената од видеото.

Поврзани вести

За време на полициски час печеле јагне на жар, полицијата во БИХ ги уапсила

Зошто Твитер го отстрани видеото од Бајден со неколку девојчиња и го означи како „сексуално искористување на деца“? (видео)

Никола Поповски

Разбиена најголемата група на фалсификатори на евра во Европа

Дали е пронајден наследникот на Меркел: Конзервативен, но не и националист

Никола Поповски

Грузија ќе добие помош од САД во 2020 од 132 милиони долари

Американската кардиолошка асоцијација ја повлече научната студија каде беше потенциран ризикот од употребата на електронски цигари

Stefanija Kuzmanovska