ЕУ СВЕТ

За минатите 24 часа забележани повеќе од 12.000 нови случаи на коронавирус во Франција

Во изминатите 24 часа, во Франција се регистрирани 12.845 случаи на коронавирус, соопштија денеска здравствените власти на таа земја.

Тоа е прв пат од 27 септември бројот на заразени со коронавирусот да надмине 10.000.

Во изминатите 24 часа починаа 63 лица како резултат на вирусот корона, со што вкупниот број на смртни случаи достигна 31.956, пренесува Ројтерс.

Вкупно 563.535 лица се заразени со вирусот корона во Франција досега.

Поврзани вести

Унгарски градоначалник даде оставка откако беше снимен со проститутки на Јадран (ВИДЕО)

Фаучи: Вакцина кон крајот на 2020 година или почетокот на следната година

Stefanija Kuzmanovska

Претставничкиот дом му ги ограничи воените ингеренции на Трамп

Во Албанија регистрирана е првата жртва заразена од новиот коронавирус

Рама: Албанија не е изложена на потенцијална закана како резултат на иранско-американската конфронтација

Никола Поповски

Никола Тесла имал единица по математика (ВИДЕО)