ЕУ СВЕТ

За три дена уништени 137 тенкови и оклопни транспортери на Азербејџан (ВИДЕО)

Извештајот на Министерството за одбрана на Ерменија покажува дека Азербејџанците претрпеле огромни материјални загуби за време на тридневниот конфликт во Нагорно Карабах.

Артсрун Хованисјан, портпарол на ерменското Министерство за одбрана, рече дека противтенковски единици и артилерија уништиле 137 тенкови и оклопни транспортери. Соборени се 72 беспилотни летала, седум хеликоптери и еден авион. И сето тоа за три дена конфликт.

Поврзани вести

Дали е ова најдобрата карикатура во време на коронавирус?

Александар Петровски

Во Загреб почина девојчето кое беше повредено во земјотресот

Јункер: Постојат проблематични точки во планот за Брегзит

Влатко Зорба

Пандемија на насилство врз жените

Stefanija Kuzmanovska

Петел за борби убил шеф на полициска станица

Stefanija Kuzmanovska

Австријците бараат негативен ПЦР тест за влез во земјата