Таг : 1 мај

МАКЕДОНИЈА

МТСП: Компаниите да им платат дневница на работниците што ќе работат за 1 Мај

Влатко Зорба
Министерството за труд и социјална политика ги потсетува сите компании дека се обрзани да им платата дневница на работиците што ќе работат на празник, однос...
СВЕТ

Ердоган: Продолжен полициски час за викендите на 1 мај

Stefanija Kuzmanovska
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека тридневна блокада ќе биде наметната на 31 град во земјата почнувајќи од петок, и дека слични ограничувања ќе...
МАКЕДОНИЈА

Филипче за 1 Мај: Како ќе биде организиран следниот викенд зависи од граѓаните

Stefanija Kuzmanovska
Во однос на 1 Мај, кој ќе биде уште еден неработен ден и викендот кој следи после него, министерот за здравство Венко Филипче изјави дека...