Таг : 790 потврдени случаи

Регион

Хрватска има 790 потврдени случаи на коронавирус

Stefanija Kuzmanovska
Во Хрватска има 77 случаи на коронавирус и во моментов 790 се заразени, 64 закрепнети, а шест се починати, соопшти Националниот штаб за цивилна заштита....