Таг : аба 2 лига

Кошарка СПОРТ

Трета победа во низа за МЗТ Скопје во АБА 2 лигата

Maja_Serafimova
Кошаркарите на МЗТ Скопје остварија убедлива победа од 74-54 против Рогашка  во третото коло од новата сезона во АБА2 лигата. Составот од „Јане Сандански“ доминираше...