Таг : аеродорм

Хроника

Уапсено 19- годишно момче на аеродромот во Скопје

На аеродромот во Скопје вчера било уапсено 19- годишно момче. „На 15.07.2020 во 13.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, на влез во РМ,...
МАКЕДОНИЈА

По три ипол месеци, пристигнаа првите патници на скопскиот аеродром (ФОТО)

По три и пол месеци пауза, период во кој аеродромите во држвава беа затворени за патнички летови поради кризата со КОВИД-19, утрово прво слетување на...