Таг : Алегри

Фудбал

Холандија го сака Алегри за селектор

Влатко Зорба
Фудбалскиот сојуз на Холандија го контактирал италијанскиот тренер Масимилијано Алегри во врска со работата на селекторот на репрезентацијата. Фудбалскиот сојуз на Холандија бара селектор, откако...
Фудбал

Алегри на пат да го замени Конте на клупата на Интер

Влатко Зорба
Масимилијано Алегри, поранешниот тренер на тимот на Јувентус, наскоро би можел да го замени Антонио Конте на кормилото на Интер. Италијанските медиуми пренесуваат дека заминувањето...
Фудбал

Истече договорот на Алегри со Јувентус

Влатко Зорба
Договорот на италијанскиот тренер Масимилијано Алегри со Јувентус истече и тој може да се врати во фудбалот. Алегри го напушти Јувентус минатото лето, кога беше...
Фудбал

Алегри нема контакт со Јувентус

Влатко Зорба
Агентот на Масимилијано Алегри категорично ги негираше гласините за договор со италијанскиот стратег со Јувентус. „Враќањето на Алегри во Јувентус е само шпекулација, немаме никаков...
Политика

Двајца фаворити за позицијата на Зидан во Реал Мадрид

Влатко Зорба
Неколку часови откако стана јасно дека Зинедин Зидан може да биде отпуштен од Реал Мадрид при нов неуспех на тимот, станаа познати двајцата најсериозни кандидати...
Фудбал

Алегри близу до договор со Јунајтед

Влатко Зорба
Поранешниот тренер на Јувентус, Масимилијано Алегри е близу до тренерското место во Манчестер јунајтед, пренесува „Тутоспорт“. Според изворот, се интензивирале преговорите меѓу двете страни. Се...