Таг : александар вучуќ

Политика

(Видео) Заев, Вучиќ и Рама усвоија Декларација за слободен проток на стоки, услуги и луѓе

user3
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ и премиерите на Северна Македонија и на Албанија, Зоран Заев и Еди Рама денеска во Нови Сад усвоија заедничка Декларација,...