Таг : алијанса

Политика

Алијансата за Албанците со предлог за привремено ослободување на затворениците

Одделот за правда при Алијансата за Албанците изразува загриженост за една категорија на луѓе, граѓани на РСМ како сите нас. Бидејќи нашата држава е во...
Политика

Алијанса и БЕСА нема да го гласаат Законот за Јавно обвинителство

Влатко Зорба
Пратениците од БЕСА нема да го поддржат Законот за Јавно обвинителство, бидејќи тој предвидувал укинување на „бомбите”, предлог на Независните пратеници од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата,...
МАКЕДОНИЈА

Со писмена понуда, Алијанса за Албанците нуди коалиција на Беса и Алтернатива

Берта Китинска
Алијанса за Албанците ќе прати писмена понуда до партиите Беса и Алтернатива со цел да ги повика на предизборна коалиција, најави вечерва по завршуавњето на...