Таг : американски санкции

ЕУ

Брисел загрижен за американските санкции против Меѓународниот кривичен суд

Stefanija Kuzmanovska
Европскиот министер за надворешни работи Жозеп Борел изјави денеска дека е „многу загрижен“ за одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп да го одобри воведувањето економски...