Таг : АНБ

МАКЕДОНИЈА

Потпишан Колективниот договор за вработените во АНБ

Берта Китинска
На денешното одбележување на годишнината од формирањето на Агенцијата за национална безбедност на РСМ (АНБ), претседателот на Македонскиот полициски синдикат синдикат (МПС), Марјан Кицев и...
МАКЕДОНИЈА

Обвинителство Скопје: Нема основа за постапување по известувањето на Чулев за ОТА и АНБ

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Резолуција дека нема место за јавнообвинителска интервенција во поглед на поднесеното писмено известување од техничкиот министер за внатрешни работи Наќе...
Политика

Чулев со повик до Обвинителството да отвори истрага за наводното прислушување на АНБ

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев информираше дека денес до Основното јавно обвинителство доставил соодветен поднесок кој се однесува на случајот кој го обелодени...
МАКЕДОНИЈА

АНБ: Немаме техничка можност самостојно и независно да следиме комуникации без посредство на ОТА

Агенцијата за национална безбедност (АНБ) по денешната прес-конференција на техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев кој обвини дека наследникот на УБК се уште има...
МАКЕДОНИЈА

АНБ ги достави до ЈО сите побарани информации за доверливите докумнети пронајдени кај Ременски

Stefanija Kuzmanovska
Агенцијата за национална безбедност ги доставила до Јавното обвинителство сите информации кои се побарани од нив во врска со случајот со пронајдените доверливи документи кај...
МАКЕДОНИЈА

АНБ и УКИМ ќе потпишат Меморандум за соработка

Stefanija Kuzmanovska
Агенцијата за национална безбедност и Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, денеска ќе потпишат Меморандум за соработка, кој според УКИМ претставува унапредување на меѓусебна...