Таг : Анџелина Џоли

Забава

Војната продолжува: Анџелина доживеа уште еден дебакл во спорот за старателството со Бред Пит

Влатко Зорба
Холивудската двојка Бред Пит и Анџелина Џоли се разделија во 2016 година, но тие официјално се разведоа пред само една година. Сепак, поранешните сопружници сè...
Забава

Анџелина Џоли бесна поради потег на Бред Пит

Stefanija Kuzmanovska
Анџелина Џоли е бесна затоа што Бред Пит ја однесе својата нова девојка, Никол Потуралски, во Франција, пишуваат странските медиуми. Немаше да биде толкав проблем...
МАГАЗИН

Поранешна врботена на Џоли открива детали за нејзиниот приватен живот

Stefanija Kuzmanovska
Поранешната куќна поошничка на актерката Анџелина Џоли откри за американските медиуми неколку сочни детали од спалната соба на една од најубавите жени во светот. „Кога...
Забава

Бред Пит ја обвини Анџелина дека сака да го одвои од децата

Влатко Зорба
Кавгите меѓу Анџелина Џоли и Бред Пит не престануваат. Овој пат, актерот ја обвини својата поранешна сопруга дека се обидува да запре решение за старателство...
Забава

Анџелина Џоли бара изземање на судијата во процесот со Бред Пит

Влатко Зорба
Анџелина Џоли побара промена на судијата, кој го следи случајот со нејзиниот развод од актерот Бред Пит и долготрајната битка за старателство над шестте заеднички...
Забава

Анџелина се распрашува за љубовниот живот на Бред

Влатко Зорба
Според странските медиуми, Анџелина Џоли е опседната со љубовниот живот на нејзиниот поранешен сопруг Бред Пит, па затоа ги користела децата за да добијат дополнителни...
МАГАЗИН

Невидени фотографии и никогаш објавени детали за Анџелина Џоли

Stefanija Kuzmanovska
Една од најпознатите актерки, Анџелина Џоли, некогаш била само обична девојка, за што сведочат нејзините поранешни фотографии и писма. Британскиот „Дејли меил“ дојде до нејзини...
Забава

Анџелина Џоли го заврши одморот со своите деца

Влатко Зорба
Една од најубавите актерки во светот, холивудската sвезда Анџелина Џоли се врати во калифорнискиот град Бурбанк, откако помина неколку дена со своите деца на непозната...
МАГАЗИН

Анџелина Џоли на шопинг со нејзината ќерка, двете имаа ист детал на себе

Stefanija Kuzmanovska
Актерката Анџелина Џоли била уловена со нејзината ќерка Вивијан како одат на шопинг. И двете имаа лежарен стајлинг и носеа маски поради коронавирусот кој владее...
МАГАЗИН

Анџелина Џоли, после четири години, раскажа зошто го напушти Бред Пит

Stefanija Kuzmanovska
Поминаа четири години откако Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит. Во интервју за „Вог Индија“, актерката раскажа зошто одлучила да го напушти...