Таг : Англија

Фудбал

Рој Кин смета дека борбата за титулата во Англија е завршена

Влатко Зорба
Некогашниот фудбалер на Манчестер јунајтед и поранешен ирски репрезентативец, Рој Кин, смета дека предноста на Ливерпул пред конкурентите во Премиерлигата е толку голема, што не...
Фудбал

Нов расистички скандал со англиски репрезентативец

Влатко Зорба
Нов расистички скандал го потресе европскиот фудбал. Само една недела по натпреварот помеѓу Бугарија и Англија (0-6), кој беше прекинат двапати поради расните испади, англиски...
Фудбал

Хари Кејн: Поразот од Чешка е загрижувачки знак

Влатко Зорба
Капитенот на Англија, Хари Кејн го коментираше поразот од Чешка (1:2) во квалификацискиот натпревар за ЕП 2020. „Поведовме рано во резултатот, што беше совршен старт...
Фудбал

Саутгејт: Ќе ги почитуваме правилата на УЕФА, се останато се хипотези

Влатко Зорба
Тренерот на Англија, Герет Саутгејт потврди дека неговиот тим ќе ги почитува правилата на УЕФА, дури и ако неговите играчи бидат жртви на расистички навреди...