Таг : Анима мунди

Хроника

Анима Мунди: Да се сместат зад решетки монструмите кои од возило застрелале и убиле куче!

Влатко Зорба
„Правило, а не отстапка е дивеењето на насилници и битанги во главниот град или државава, демонстрирањето на сила, покажувањето дека никој не им може ништо....
МАКЕДОНИЈА

„Анима мунди“ до Чулев: Бараме да покажете подготвеност и професионалност, бараме насилството најстрого да се казни

Влатко Зорба
„Во време кога речиси цела држава дисциплинирано ги следи мерките и препораките со цел да се заштитиме од последиците на пандемијата од коронавирус, насилниците, убијците...
Политика

„Анима мунди“ до Шилегов: Не ги испочитувавте ветувањата дадени на граѓаните, кои ве гласаа

Влатко Зорба
„Место да не броите нас, градоначалнику Шилегов, ви препорачуваме да се позанимавајте со една проста математичка операција за која сте платен со народни пари“, реагираат...