Таг : Апелационен суд

МАКЕДОНИЈА

Се одлагаат јавните седници и расправи закажани за наредниов месец пред Апелациониот суд

Stefanija Kuzmanovska
Јавните седници и расправи пред Апелациониот суд Скопје, кои се закажани во периодот од 30 март до 30 април 2020 година се одлагаат. Како што...
МАКЕДОНИЈА

На Мијалков ќе му се суди од почеток за „Титаник 2“

Александар Тодески
Скопскиот Апелационен суд донесе одлука да ги уважи жалбите на обвинетите во случајот „Титаниик 2“ и ја укина првостепената пресуда, информираат од судот. Предметот, како...
МАКЕДОНИЈА

Мијалков бара Апелација да гo ослободи

Ивана Рамаданова
Поранешниот шеф на УБК, Сашо Мијалков кој беше осуден на три години за случајот „Титаник 2“ очекува Апелациониот суд да донесе правилна одлука и побара...