Таг : апсење

Хроника

Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол

Берта Китинска
Приведенo лицe од Албанија барано од Интерпол. На 17.10.2020 во 01.30 часот на влез во Република Северна Македонија, на Граничниот премин „Ќафасан“, полициски службеници го...
Хроника

На Ќафасан уапсен македонски државјанин баран со меѓународна потерница

Влатко Зорба
Македонски државјанин баран со меѓународна потерница издадена од хрватските власти е уапсен на граничниот премин Ќафасан на албанско – македонската граница кај Струга. -Граничната полиција,...
СВЕТ

Мадуро: Уапсен шпион на ЦИА во Фалсон

Берта Китинска
Венецуелскиот претседател, Николас Мадуро, изјави дека уште еден американски шпион е уапсен во земјата, овој пат во северозаподната држава Фалсон. Мадуро на државната телевизија изјави...
Хроника

Албански државјанин приведен во земјава на барање на Интерпол

Берта Китинска
Албански државјанин е приведен во земјава на барање на Интерпол. Како што соопшти МВР, станува збор за 33-годишниот Г.А. од Република Албанија кој бил приведен...
Вести

Белорусија: Полицијата употреби солзавец и започна апсења на демонстрантите (ВИДЕО)

Влатко Зорба
Белоруската полиција употреби солзавец против демонстрантите и започна апсења со цел да ги задуши протестите што избувнаа вечерва во Минск. WATCH LIVE – A rare...
Хроника

Поради сомнение за трговија со луѓе, уапсени 10 женски лица и сопственик на угостителски објект

Берта Китинска
На 08.08.2020 година во временскиот период од 00,15 до 02,00 часот од страна на инспектори од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар – СВР Тетово...
Хроника

Уапсен Грк со фалсификувана возачка дозвола на Табановце

Берта Китинска
На 06.08.2020 во 11.30 часот на Граничниот премин Табановце, на влез во Република Македонија, при контрола на патничко возило „форд“, со германски национални ознаки, управувано...
Хроника

Уапсено 19- годишно момче на аеродромот во Скопје

На аеродромот во Скопје вчера било уапсено 19- годишно момче. „На 15.07.2020 во 13.00 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, на влез во РМ,...
Хроника

Поради агресивно однесување кон полицајци, уапсени мајка и син во Карпош

Вчера во скопски Карпош полициски службеници од Полициска станица Карпош ги привеле С.Л.(22) и Л.Н.Е.(45), двајцата од Скопје, за нарушување на јавен ред и мир....