Таг : Асани

Политика

Потпретседателот на СДСМ го осуди нападот врз Асани

Влатко Зорба
Потпретседателот на СДСМ, Коста Петров го осуди нападот вез ЛГБТ активистот Беким Асани. Тој физички бил нападнат од две лица во близина на канцеларијата на...