Таг : Атлетико Мадрид

Фудбал

Лоши вести од Мадрид: Фудбалер на Атлетико позитивен на коронавирус!

Атлетико Мадрид се враќа на тренинг викендов, па започнаа со редовни тестови. Сите беа негативни, освен Ренан Лоди. Репрезентативецот на Бразил е во карантин. Тој...
Фудбал

Виери: Во Мадрид се забавував секоја вечер, и повторно бев прв стрелец на Примера

Влатко Зорба
Еден од најдобрите европски напаѓачи на модерното време, големиот Кристијан Виери се присети на сезоната кога го носеше дресот на Атлетико Мадрид. Иконата на Јувентус,...
Забава

Мис Шпанија теши фудбалер на Лацио (ФОТО)

Влатко Зорба
Фудбалерот на Лацио, Жоакин Кореја можеби нема најдобра сезона со тимот на „лацијалите“, но сигурно кога не е на фудбалскиот терен ги освојува бодови кај...
Фудбал

15 милиони евра го решија проблемот „Гризман“

Влатко Зорба
Трансферот на Антоан Гризман од Атлетико Мадрид во Барселона беше проследен со голем скандал меѓу двата клуба, откако „јорганџиите“ открија дека тие имаат докази за...