Таг : Атлетико

Фудбал

Атлетико откри кои играчи се заразени со корона

Влатко Зорба
Членот на хрватската фудбалска репрезентација, Симе Вршаљко, е позитивен за коронавирусот, објави шпанскиот весник „Марка“. Неговиот клуб Атлетико Мадрид во неделата откри дека двајца играчи...
Фудбал

Фудбалери на Атлетико имаат коронавирус, четвртфиналето во ЛШ под знак прашалник

Влатко Зорба
Челниците на Атлетик Мадрид ја известија јавноста дека двајца играчи на овој тим се позитивни на коронавирусот, но тие не сакаа да ги објават нивните...
СПОРТ

Властите на Ливерпул истражуваат како натпреварот со Атлетико влијаел врз ширењето на коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Градскиот совет на Ливерпул ќе испита како натпреварот во Лигата на шампионите помеѓу англискиот клуб и Атлетико влијаеше на ширењето на коронавирусот. – Здравствениот тим...
Фудбал

Клоп: Важно е како се чувствуваме по поразот од Атлетико

Влатко Зорба
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, повторно зборуваше за поразот од Атлетико Мадрид во првиот осминафинален судир од Лигата на шампионите. Поразот од „јорганџиите“ беше само...
Фудбал

Победничкиот гол на Бензема е неговиот прв против Атлетико на „Бернабеу“

Влатко Зорба
Карим Бензема е меѓу тврдите носители на Реал Мадрид во последните неколку години, но во саботниот натпревар го постигна својот прв гол против Атлетико на...
Фудбал

Форлан: Кавани ќе биде одличен додаток за Атлетико

Влатко Зорба
Поранешниот уругвајски репрезентативец Диего Форлан е исклучително позитивен во врска со својот сонародник – Единсон Кавани, кој е пред трансфер во Атлетико Мадрид. Форлан е...
Фудбал

Гризман: Можеби никогаш нема да видиме фудбалер како Меси

Влатко Зорба
Лионел Меси е тип на фудбалер, каков можеби никогаш повеќе нема да видиме на терените, изјави напаѓачот Антоан Гризман за неговиот соиграч во шпанскиот фудбалски...
Фудбал

Кавани кажа „да“ на Атлетико

Влатко Зорба
Напаѓачот на Пари Сен Жермен, Единсон Кавани ќе игра во Атлетико Мадрид, според популарниот новинар на Скај, Џанлука ди Марцио. Уругвајскиот стрелец преговарал за неговите...