Таг : аукција

МАГАЗИН

Најскапата колекција на виски во светот е на продажба

Влатко Зорба
Некои од најретките и најскапите виски се пуштени во продажба денес на интернет аукција на приватна колекција, сопственост на покојниот американски магнат na компанија за...
Забава МАГАЗИН

Ким Кардашијан го купи и шеширот на Мајкл Џексон на аукција (ФОТО)

Елена Даскалова
Ким Кардашијан оваа година одлучи дека ќе биде особено дарежлива кон членовите на своето семејство, но во исто време призна дека е и зависник од...
Забава МАГАЗИН

Наметката на Супермен продадена за рекордни 190.000 долари

Кристина Денесовска
Наметката која актерот Кристофер Рив ја носи во филмот Супермен од 1978 година е продадена во понеделникот на аукција за рекордни 193.750 долари. Аукцијата, организирана...
Забава МАГАЗИН

Минијатурна книга на Шарлот Бронте продадена за 780.000 евра

Елена Даскалова
На аукција во Париз продадена е минијатурната книга која Шарлот Бронте ја напишала кога била тинејџерка и тоа по вртоглава цена во висина од 780.000...
Забава МАГАЗИН

Уметник тврди дека „киднапираната“ статуа на Банкси е негова?

Елена Даскалова
Британскиот уметник Енди Линк тврди дека скулптурата „Пијаница“, која ќе биде понудена за продажба на аукција е украдена од него и се продава нелегално. „Пијницата“...
Забава МАГАЗИН

Чорапи на Мајкл Џексон се продаваат за 97.500 долари

Елена Даскалова
Личните предмети на Мајкл Џексон повторно се најдоа на аукција. Минатата година негова јакна е продадена за 300.000 долари, а сега moonwalk-чорапите бараат свој нов...
Забава МАГАЗИН

Предметите на Кит Флинт продадени за 347 илјади фунти

Повеќе од 170 предмети биле продадени на аукцијата со цел да се подмират трошоците по смртта на пејачот во Есекс. Три МТВ награди од 1997...
Забава МАГАЗИН

Црните пантолони и јакна од Брилијантин продадени за 300.000 долари

Тесните црни пантолони и кожната јакна кои австралиската актерка Оливија Њутн Џон ги носеше во филмот „Брилијантин“ биле продадени за 300.000 долари на аукција организирана...
Забава МАГАЗИН

Џемперот на Кобејн продаден за вртоглава цена

user2
На познатиот анплагд-концерт во 1993 година, Курт Кобејн носеше џемпер кој на една аукција во Њујорк постигна вртоглава цена, а да бидат нештата поинтересни, некој...