Таг : авион

Вести СВЕТ

Првата голема кинеска авио-компанија „Чајна Истерн“ ги суспендира летовите за САД заради коронавирусот

„Чајна Истерн“ (China Eastern) е првата голема кинеска авио-компанија која заради коронавирусот ги суспендира летовите за и од САД. „Чајна Истерн“ до 10 февруари ги...
Вести СВЕТ

Австрија ги прекинува сите летови за Кина од вечерва до 9 февруари

Австриската национална авиокомпанија, АУА, ги прекинува сите летови за Кина од вечерва до 9 февруари. Претходно, германска „Луфтханза“ и швајцарската „Свис“ ги прекинаа летовите кон...
Вести СВЕТ

Техничка неисправност на моторот е причината за падот на воениот авион на САД во Авганистан

Авганистански официјални лица потврдија дека уривањето на американскиот воен авион Бомбардиер Е-11А што завчера се случи вo провинцијата Газин, Авганистан, се случило по техничка неисправност...
Вести

Иран ќе ги праќа во Украина црните кутии од соборениот авион

Иран во Украина ќе ги испрати црните кутии од украинскиот авион кој по грешка беше соборен на почетокот од месецов , јави денеска новинската агенција...
Вести СВЕТ

Иранската Револуционерна гарда го уапси човекот кој објави снимка од нападот врз украинскиот патнички авион

Иранската Револуционерна гарда уапси едно лице, кое на интернет објави снимка од ударот на ракетата во украинскиот патнички авион во Ирак минатата недела, јави полуофицијалната...
Вести СВЕТ

Видео снимка од падот на украинскиот авион во Иран

Иранската студентска новинарска агенција објави снимка на која, како што тврдат е прикажан падот на украинскиот авион „Боинг 737“, при што загинаа сите 167 патници...
Вести

Падна авион во Иран веднаш по полетувањето, нема преживеани

Авион Боинг 737 на „Украина Интернешнел Ерлајнс“ паднал веднаш по полетувањето од Техеран, Иран, јавуваат светските медуми. Авионот требало да лета од Техеран кон Киев,...
Вести СВЕТ

Пад на авион „Антонов“ во Западен Дарфур, најмалку 15 загинати

Авион „Антонов“ се урна во суданската провинција Западен Дарфур, пренесоа руските медиуми, повикувајќи се на информација на телевизијата „Ал-Арабија“. Авионот се урнал веднаш по полетувањето,...
Вести СВЕТ

Петмина загинати откако мал авион се урна во Луизијана (ВИДЕО)

Мал авион се урна во близина на продавница на „Волмарт“ во Луизијана, а засега има информација за петмина загинати. Авионот се урнал во мала шума,...
Забава МАГАЗИН

Анџелина Џоли станала пилот поради својот син Медокс

Кристина Денесовска
Анџелина Џоли покрај сите приказни дека си занемарува децата, докаажа дека е пожрдтвувана мајка. За да го направи својот син Медокс горд, таа научила да...