Таг : авто мото

Авто/мото СПОРТ

Ф1 тимовите бараат проверка на моторот на Ферари

Maja_Serafimova
Неколку Ф1 тимови официјално доставија писмено барање до Меѓународната автомобилистичка федерација (ФИА) во кое се поставуваат прашања за некои аспекти на актуелниот мотор на Ферари,...
Авто/мото СПОРТ

Мекларен незадоволен од застапеноста при ТВ преносите

Maja_Serafimova
Мекларен спровеле неколку средби со раководството на Формула 1 затоа што не се задоволни од телевизиското покривање на тимот за 2019 година. Британскиот тим започна...
Авто/мото СПОРТ

Леклер: Среќен сум што имам клупски колега како Фетел

Maja_Serafimova
Пилотот на Формула 1 тимот Ферари, Шарл Леклер демонстрираше затоплување на односите со својот поискусен клупски колега Себастијан Фетел. Младиот пилот од Монако смета дека...