Таг : Баерн Минхен

Фудбал

Нојер поради љубомора го напушта Баерн? Еве колку бара за да остане

Влатко Зорба
Мануел Нојер е во сериозна расправија со раководството на Баерн, откако преговорите за нов договор не поминаа во насока што играчот и неговиот агент очекуваа...
СПОРТ Фудбал

Ули Хенес: Постоеја одредени струи во екипата кои не сакаа Нико Ковач да остане тренер

Фудбалерите на Баерн Минхен продолжуваат со победи по заминувањето на хрватскиот тренер Нико Ковач. По тешкиот пораз во Франкфурт од Ајнтрахт (1:5), актуелниот германски првак...
Фудбал

Кои се кандидатите за наследник на Ковач во Баерн Минхен?

Влатко Зорба
Најтрофејниот германски клуб, Баерн Минхен објави дека го отпуштиле хрватскиот стратег Нико Ковач. Поранешниот хрватски селектор не преживеа по саботниот дебакл во 10. коло од...
Фудбал

Уште еден стартер на Баерн подложен на операција

Влатко Зорба
Дефанзивецот на Баерн Минхен, Лука Ернандез, помина успешна операција поради делумно кинење на лигаментите во десниот глужд, изјави германскиот фудбалски шампион. Ернандез се здоби со...
СПОРТ Фудбал

Нојер: Проблем е што на секој натпревар треба да постигнеме дури три гола за да победиме

Maja_Serafimova
Голманот на Баерн Минхен, Мануел Нојер, по гостинската победата над Олимпијакос во 3. коло од Лигата на шампионите (3:2), го потенцира проблемот на својот тим....
Фудбал

Ковач по 7-2 на „Вембли“: Ѕвезден момент за германскиот фудбал

Влатко Зорба
Тренерот на Баерн Минхен, Нико Ковач, ја опиша победата од 7: 2 над Тотенхем во второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите како...