Таг : Баерн

Фудбал

Баерн му даде 8 гола на Шалке на отворањето на Бундеслигата

Влатко Зорба
Како што ја завршија претходната сезона, така фудбалерите на Баерн ја започнаа новата. Моќно. На отворањето на Бундеслигата, сопственикот на тројната круна, односно шампионот на...
Фудбал

Родригез на „Олд Трафорд“? Англичаните пишуваат дека е можно за половина од сумата што ја барал Реал

Влатко Зорба
Хамес Родригез се споменува уште од минатата година како играч кој би можел да игра на „Олд Трафорд“, особено затоа што Колумбиецот не успеа да...