Таг : Баерн

Фудбал

Ги нема Милер и Левандовски, нема проблем – нова победа за Баерн

Влатко Зорба
Фудбалерите на Баерн ја совладаа екипата на Менхенгладбах со 2:1 и се на три чекори од одбрана на шампионската титула. Баварците играа без Левандовски и...
Фудбал

Се качиле на дрво за го следат во живо натпреварот на Баерн, полицијата интервенирала

Според германски „Билд“, двајцата навивачи денес најдоа начин да го следат во живо дуелот меѓу Унион Берлин и Баерн Минхен, одигран во главниот град (0:2)....
Фудбал

Фановите на Баерн го „најавија“ продолжението на Бундеслигата со среден прст

Влатко Зорба
Навивачите на Баерн Минхен не се задоволни што Бундеслигата продолжува без нив. Германскиот шампионат се враќа по двомесечна пауза, но без присуство на публиката, што...
СПОРТ

Легендарен голгетер станува асистент на „Хер Флик“ во Баерн?

Stefanija Kuzmanovska
Најдобриот стрелец во историјата на Светските првенства, германскиот напаѓач Мирослав Клосе ќе биде помошник тренер на Баерн Минхен од следната сезона. Германските медиуми јавуваат дека...
Фудбал

Боатенг казнет за напуштање на карантинот поради неговиот болен син

Влатко Зорба
Баерн Минхен го казни својот играч Џером Боатенг за кршење на правилата за карантин и го напушти градот без одобрување на клубот. Боатенг го напуштил...
СПОРТ

Баерн го дава Алаба и 50 милиони фунти за Сане

Stefanija Kuzmanovska
Германскиот хегемон Баерн Минхен му понуди на Манчестер Сити интересна размена за дополнителни трошоци: Давид Алаба за Лерој Сане. Според весникот „Сан“, Баварците се подготвени...
СПОРТ Фудбал

„Баварската машинерија“ под водство на Флик е најефикасниот тим во ТОП 5 лигите во Европа

Баерн Минхен синоќа го совлада Хофенхајм со 4:3 во осминафиналето на фудбалскиот Куп на Германија и ја задржа високата ефикасност. Баварците имаат просек од 3,4...
Фудбал

Ноер го напушта Баерн и оди во Јуве?

Влатко Зорба
Капитенот на Баерн Минхен, Мануел Ноер размислува за сензационален трансфер во Јувентус, пишува „Франс фудбал“. Според авторитетниот медиум, голманот на баварскиот колос е пред целосна...