Таг : Баерн

Фудбал

Баерн го доживеа својот прв пораз во сезоната

Влатко Зорба
Лидерот во Бундеслигата, Баерн Минхен, изненадувачки беше поразен од Хофенхајм со 1: 2 на својата „Алијанц Арена“ пред 75.000 гледачи. Херој за гостите беше Ерменецот...
Фудбал

Баерн го понижи Тотенхем среде Лондон

Влатко Зорба
Минатогодишниот финалист Тотенхем претрпе еден од најсрамните порази во својата историја, откако беше совладан со 7:2 дома од Баерн Минхен во неверојатен натпревар од групата...