Таг : балканци

АНАЛИЗИ

Балканците најмалку се плашат од коронавирусот

Stefanija Kuzmanovska
Истражување на „Галуп“ покажува дека над 70 отсто од луѓето на Балканот веруваат дека коронавирусот не претставува толкава закана како што се претставува. Истражувачите велат...