Таг : Барселона

Фудбал

Тренерот на Барса за новиот формат на ЛШ: Многу лошо, не само за нас, за сите

Влатко Зорба
Кике Сетиен денеска одржа прес-конференција пред гостувањето против Севиља, кој е закажан за утре во 22 часот како дел од 29-то коло од Ла Лига....
Фудбал

Барселона, Реал Мадрид и половина милијарди евра: Шпанците ќе ги гледаме секој ден

Шпанското првенство ќе се врати на 12 јуни, а натпреварите ќе се играат секој ден. Вклучувајќи во понеделник, најмалку популарен ден за фудбалот таму. Датумот...
СПОРТ

Нејмар се откажува од 100 милиони евра за да дојде во Барселона

Stefanija Kuzmanovska
Колку жестоко сакаше да си замине, толку многу се чини се покаја. Бразилецот Нејмар, кој го замени дресот на Барселона пред две години со оној...
Компании и пазар

Тајсон ја полни касата на Барсa, канабисот е „виновен“ за сè!

Влатко Зорба
Кризата предизвикана од пандемијата на коронавирус ќе ја погоди силно Барселона каде превирањата во администрацијата се во тек. Затоа клубот одлучи да ги продаде правата...
Фудбал

Барселона и Реал изгубија 18 милиони евра поради откажување на Интернационалниот Куп на шампиони

Влатко Зорба
Интернационалниот Куп на шампиони (ИКШ), турнир на кој се подготвуваат најголемите фудбалски клубови од летото 2013 година, е откажан поради коронавирусот, што ќе им зададе...
Фудбал

Шпански медиуми: Пике ја напушта Барса, Шакира одбрала нов клуб!

Влатко Зорба
Ако им веруваме на одредени шпански медиуми, Барселона ќе загуби еден од своите клучни играчи, Жерард Пике, во текот на летото. Според „Дон Балон“, Пике...
Кошарка

Гасол размислува за враќање во Барселона: Секогаш сум размислувал за тоа!

Влатко Зорба
Барселона предизвика кошаркарски земјотрес ова лето со трансферот на Никола Миротиќ од НБА лигата, кој стана најплатениот кошаркар на Европа и може да реализира уште...
Фудбал

Чави донираше милион евра на болница во Барселона

Влатко Зорба
Клиничкиот центар во Барселона денес потврди дека легендата на Барселона Чави и неговата сопруга Нурија донирале милион евра за помош. „Нурија и јас ја поддржуваме...