Таг : Барселона

Фудбал

Барселона ќе се вклучи во трката за потписот на Обамејанг

Влатко Зорба
Шпанскиот фудбалски шампион Барселона е заинтересирана за напаѓачот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг. Според „Марка“, каталонскиот клуб е подготвен да се вклучи во борбата за играчот...
МАКЕДОНИЈА

Аце Коцевски учествува на Светскиот конгрес на паметни градови во Барселона

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски учествува на Светскиот конгрес на паметни градови во Барселона, Шпанија, како градоначалник на првата општина во земјава. Од Општина Велес...
СПОРТ Фудбал

Новите дресови на Барса во боите на знамето на Каталонија

Шпанскиот фудбалски шампион Барселона на својата официјална веб-страница претстави нови дресови изработени во боите на знамето на Каталонија. Производителот на опремата е компанијата „Најк“. Новите...
СПОРТ

Претседателот на Барселона кажа уште колку ќе игра Лионел Меси во каталонскиот клуб

Претседателот на Барселона, Хосеп Бартомеу, кажа уште колку ќе игра Лионел Меси во каталонскиот клуб. Аргентинецот е ученик на фудбалската академија на Барселона, а член...
ЕУ СВЕТ

Ослободени силувачите на 14-годишно девојче во Барселона

Влатко Зорба
Бес и протести во Барселона предизвика одлуката на судот да ги ослободи петте мажи обвинети за силување на 14-годишно девојче. Судот го исклучил силувањето бидејќи...
ЕУ СВЕТ

Околу 80.000 луѓе се собраа во Барселона за поддршка на единството на Шпанија

Maja_Serafimova
Околу 80.000 луѓе се собраа денеска во Барселона на митинг за поддршка на шпанското единство, и против сепаратистичките аспирации во Каталонија што доведоа до најтешка...
Фудбал

Барса се ослободува од Валверде, Куман го менува

Влатко Зорба
Оваа сезона ќе биде последна за Ернесто Валверде на чело со Барселона, напиша мадридски „АС“. Весникот тврди дека газдите на каталонскиот клуб решиле да не...
СПОРТ Фудбал

Меси: Не би ги менувал трофеите со Барселона за светска титула со Аргентина

Maja_Serafimova
Напаѓачот на Барселона, Лионел Меси беше категоричен дека нема да ги менува сите свои трофеи со Каталонците за светска титула со Аргентина. Петкратниот освојувач на...
СПОРТ Фудбал

Официјално: „Ел Класико“ ќе се одигра на 18 декември

Maja_Serafimova
Натпреварот од 10. коло од шампионатот на Шпанија меѓу Барселона и Реал Мадрид ќе се одржи на 18 декември, според официјалната веб-страница на Фудбалската федерација...